NovinkyOlympiády

Ako chytiť v Chorvátsku nie len bronz, ale i striebro?

V závere letných prázdnin sa skupinka mladých matematických nadšencov vybrala do Chorvátska reprezentovať Slovensko na 15. ročníku Stredoeurópskej matematickej olympiády (Middle European Mathematical Olympiad). MEMO 2021 sa konalo 23. – 29. 8. 2021, v Chorvátskom hlavnom meste Záhreb.

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v spolupráci so Slovenskou komisiou matematickej olympiády zabezpečili v závere školského roka 2020/2021 vycestovanie 6 študentov, ktorí si ako jedny z mála účastníkov olympiád v tomto roku mohli vychutnať nenahraditeľnú prezenčnú atmosféru medzinárodnej olympiády.

Členmi slovenskej delegácie boli študenti: Eliška Macáková, Matej Lukáčik, Alica Dományová, Zuzana Miškaňová, Peter Kochelka a Viktor Imrišek. Vedúcimi delegácie boli bývalí medailisti Patrik Bak a Marián Poturnay, ktorí sa okrem bezpečnosti tímu starali o odbornú prípravu mladých talentov. 

Aj keď sa Slováci zúčastnili MEMO 2021 prezenčne, celé podujatie sa konalo hybridnou formou a niektoré z prihlásených krajín súťažili online. Celkovo sa na olympiádu zaregistrovalo 66 súťažiacich z 11 krajín.  V našom tíme sa tento rok darilo najmä dievčatám, ktoré pre Slovensko vybojovali dve cenné medaile. Striebornú medailu získala Eliška Macáková a bronzovú medailu vybojovala Zuzana Miškaňová.

Gratulujeme nielen medailistkám, ale i celému tímu za ďalšiu skvelú reprezentáciu Slovenska v zahraničí. Veríme, že si naša delegácia okrem medailí z MEMO 2021 odniesla aj kopec skvelých zážitkov a dlhoročných priateľstiev.

Súvisiace články
NovinkyOlympiády

Technická olympiáda - Školské kolo

1 min. čítania
Olympiády sa rozbiehajú naplno a zapájajú sa do nich mnohé ďalšie školy Do školského kola Technickej olympiády sa zapojilo o 36% škôl viac ako…
NovinkyPráca s mládežou

Mladí pre mladých v Stanici Zárečie - Na Stanici a v Synagóge klíči niečo nové a svieže

3 min. čítania
Stanica Zárečie je pôvodná budova starej, no stále funkčnej železničnej zastávky Žilina – Záriečie v obkolesení žilinského Rondla. Stanicu prevádzkuje občianske združenie…
Novinky

ROZVRH HODÍN VEREJNOSŤ - BAZÉN od 11.10. - 17.10.2021

1 min. čítania
Vážení návštevníci,dovoľujeme si vám oznámiť, že na plaváreň organizácie IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže od pondelka 20.9.2021 je možný vstup iba osobám v režime…