Celoštátne kolo

Banská Bystrica, 12. – 13. 4. 2016

Výsledkové listiny 

Súťažné úlohy a riešenia

Upozornenie: Materiály umiestnené na tejto stránke sú určené pre žiakov, pedagógov a iných záujemcov. Ich komerčné využitie a zverejňovanie na ďalších internetových stránkach bude považované za porušenie autorských práv.

Krajské kolo:

Celoštátne kolo:

Medzinárodné kolo

V dňoch 20. – 26. novembra 2016 sa v hlavom meste Ruskej federácie v Moskve uskutočnila XIV. Medzinárodná olympiáda v ruskom jazyku.

Organizátor: Štátny inštitút ruského jazyka Alexandra Sergejeviča Puškina, ul. Akademika Volgina 6, 117485 Moskva, Rusko

Medzinárodnej olympiády v ruskom jazyku sa zúčastnilo 158 finalistov z 31 krajín sveta, pričom 5 účastníkov bolo zo Slovenska.Vo veľmi silnej konkurencii sa slovenským reprezentantom nepodarilo prebojovať až do medailovej kategórie „Absolútni víťazi“. Napriek tomu máme radosť, pretože dvom našim súťažiacim sa podarilo presadiť sa v rámci nominácií. Sofia Boháčová (Gymnázium Vranov nad Topľou) získala diplom v nominácii „Najlepšia odpoveď v ruskom jazyku/ Лучший ответ по русскому языку“ a Ivanovi Pančiakovi (Gymnázium Myjava) udelili diplom v nominácii „Najlepšia slohová práca/ Лучшее сочинение“ a diplom za veľmi pekné 2. miesto v nominácii „Rečnícka súťaž/ Kонкурс ораторов“.

Zoznam dospelých účastníkov:

  • Mgr. Nadežda Novosiadla, Základná škola, Námestie Jána Pavla II. 827, Vranov nad Topľou

Zoznam súťažiacich (Slovenskú republiku reprezentovali):

  • Sofia Boháčová, Gymnázium, Vranov nad Topľou,
  • Hana Hupcejová Základná škola, Námestie Jána Pavla II., Vranov nad Topľou,
  • Timea Jurčová Základná škola V. Mitúcha, Horné Sŕnie,
  • Kristýna Raimerová Gymnázium V. Lettricha, Martin,
  • Ivan Pančiak Gymnázium, Myjava.

Dňa 25. novembra 2016 sa v Múzeu Vlasteneckej vojny roku 1812 na Námestí Revolúcie v Moskve konalo ocenenie víťazov XIV. Medzinárodnej olympiády v ruskom jazyku. Webová stránka organizátora – Štátneho inštitútu ruského jazyka A. S. Puškina priniesla článok s podrobnejšími informáciami pod názvom „V Moskve ocenili víťazov Medzinárodnej olympiády v ruskom jazyku“.

 Ďalšie informácie nájdete na: https://olympiada.pushkininstitute.ru/XIV_olympiada/index.php

morj,%20moskva%202016

Foto (sprava): Slovenská delegácia – N. Novosiadla, K. Raimerová, T. Jurčová, I. Pančiak, H. Hupcejová a S. Boháčová